У Facebook та Instagram шахраї поширюють фейкові відео, створені штучним інтелектом, із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером і принцом Вільямом на них. Дипфейки націлені на залучення глядачів у шахрайські інвестиційні схеми з криптовалютою, повідомляє The Independent.
Знайдені дослідниками більше 250 оголошень із використанням дипфейків на платформах Meta рекламують шахрайську криптовалютну торгову платформу під назвою «Immediate Edge», яка обіцяє щоденні прибутки в розмірі 1000 фунтів стерлінгів.
Фальшивий Стармер в одному з відео каже: «Твоє життя скоро зміниться. Я Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії та лідер Лейбористської партії. Я чекав на тебе. Сьогодні твій щасливий день. Я не знаю, як ти знайшов цю сторінку, але ти не пошкодуєш».
В іншому оголошенні фальшива заява принца Вільяма звучить так: «Добрий день, шановні громадяни Сполученого Королівства. Я радий повідомити, що я, принц Вільям, і вся королівська родина повністю підтримуємо ініціативу прем’єр-міністра Кіра Стармера та його нову платформу».
Люди, які натискають на рекламу, потрапляють на цільову сторінку, де їх просять ввести свої імена, номери телефонів та адреси електронної пошти. Потім ця інформація використовується для зв’язку з жертвами та заохочення їх внести гроші на фальшиву торгову платформу.
Дослідження, проведене банком Santander і опубліковане нещодавно, показує, що більше половини британців (53%) або не чули про термін deepfake, або неправильно розуміли його значення, і лише 17% людей впевнені, що вони можуть легко ідентифікувати дипфейк відео.