Британський фінтех-стартап Revolut залучив Morgan Stanley для організації продажу акцій на суму $500 млн, розраховуючи на оцінку компанії більш ніж у $40 млрд. Мова йде не про додаткову емісію акцій, а про продаж паперів наявними акціонерами, зокрема співробітниками фінтеху.
Як зазначає Financial Times, понад $40 млрд — це щонайменше на 20% більше, ніж $33 млрд, яких Revolut досягла під час залучення коштів у 2021 році. Це перевищить ринкову капіталізацію британського кредитора NatWest та паризького Société Générale і буде на одному рівні з ринковою капіталізацією Lloyds Banking Group.
Ця амбітна мета, і якщо вона буде досягнута — це кине виклик складному ринку для європейських фінтех-груп останніх двох років. Стокгольмська Klarna, ще одна відома фінтех-компанія, під час залучення фінансування у 2022 році впала в ціні з $46 млрд до $6,7 млрд. Відтоді деякі венчурні інвестори знизили свої частки в Revolut.
Британський стартап також стикається з постійною невизначеністю щодо долі своєї заявки на отримання банківської ліцензії у Сполученому Королівстві, яку він вперше подав понад три роки тому. Банківська ліцензія є ключовим фактором для фінтех-компанії для збільшення обсягів кредитування та прибутку на її найбільшому ринку. Однак регулятори зайшли в глухий кут, оскільки Revolut зіткнувся з проблемами, включаючи попередження аудиторів про те, що вони не можуть повністю підтвердити цифри доходів у його рахунках за 2021 рік.
В останньому відкладеному звіті за 2022 рік компанія зазнала збитків, оскільки бум торгівлі криптовалютами, який раніше збільшував прибутки, пішов на спад. Тим часом зростання витрат нівелювало вигоди від збільшення клієнтських депозитів і вищих ставок. Компанія заявила, що очікує зростання доходів до 1,7 млрд фунтів стерлінгів у 2023 році з 923 млн фунтів стерлінгів у попередньому році з “двозначною маржею чистого прибутку”.
Revolut нещодавно заявив, що переносить свою штаб-квартиру в одну з найвідоміших будівель у фінансовому районі Лондона Canary Wharf.