У Міністерстві фінансів повідомили, що рішення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо призупинення статусу Raiffeisen Bank International як міжнародного спонсора війни не впливає на можливість участі їх дочірнього банку у державній програмі “Доступні кредити 5-7-9%”. Призупинення участі “Райффайзен Банку” в держпрограмі пов’язане із санкціями Ради національної безпеки і оборони.
Як зазначає “Економічна правда”, посилаючись на відповідь Мінфіну на запит “Інтерфакс-Україна”, у міністерстві підкреслюють, що призупинення активної участі “Райффайзену” в програмі 5-7-9% жодним чином не пов’язане з рішеннями НАЗК, а сталося через накладення санкцій з боку РНБО.
У березні уряд заборонив брати участь у програмі “Доступні кредити 5-7-9%” банкам, проти яких є санкції, або якщо санкції є проти пов’язаних осіб. “Forbes Україна” зазначав, що через це з програми були виключені усі банки з іноземним капіталом, які досі працюють в рф. У травні уряд уточнив, що заборона розповсюджується лише на персональні санкції, а не на секторальні.
Санкції проти російської компанії “Райффайзен-Лізинг”, яка на 100% належить російському “Райффайзен Банку”, РНБО запровадила у січні. Український “Райффайзен Банк”, як і російський, входить до материнської австрійської групи RBI, а тому і був виключений з програми доступного кредитування. Банк формально продовжує у ній участь, але обслуговує лише старі кредити.
У грудні НАЗК вилучило австрійський Raiffeisen Bank зі списку компаній-спонсорів війни, в якому установа знаходилася з березня 2023 року. Австрія домагалася виключення RBI зі списку в обмін на підписання нових санкцій Європейського союзу проти росії.