Державний “Приватбанк” запускає спільний проєкт з Національним банком та благодійним фондом “Життєлюб” — випуск фізичної газети з фінансової грамотності для людей старшого віку. За допомогою безплатної соціальної газети під назвою “Фінансова мудрість”, що буде поширюватися сервісними центрами Пенсійного фонду по Україні, планується поліпшити фінансову обізнаність серед людей старшого віку.
Як зазначається у релізі держбанку, видання містить інформацію про користування фінансовими послугами, захист прав споживачів фінансових послуг, правила безпечних розрахунків платіжною карткою, захист від платіжного шахрайства тощо. Перший номер газети, що доступний на освітньому сайті “Гаразд” від НБУ, присвячений саме питанням платіжної безпеки.
Всього передбачається випуск трьох номерів газети, кожен накладом 500 000 примірників.
До проєкту долучився також благодійний фонд “Життєлюб”, який додав експертизу у розумінні потреб людей поважного віку та уміння знаходити рішення для їхніх викликів.
За словами директорки департаменту комунікацій Нацбанку Юлії Євтушенко, згідно з дослідженнями регулятора однією з найменш фінансово обізнаних категорій населення є люди старші 60 років. Їх індекс фінансової грамотності становить 11,6 бала, водночас загалом по Україні цей показник сягає 12,3 бала.
“Нещодавно ми разом з “Опендатабот” проводили опитування, яке показало, що найчастіше до рук платіжних шахраїв, які представляються працівниками банків, державних органів, міжнародних організацій, потрапляють саме люди старшого віку – через низький рівень фінансових знань та високий ступінь довіри до незнайомців. Саме тому, ми виділили цю категорію користувачів в окрему групу, для якої шукаємо відповідні формати та канали донесення інформації”, – зазначила Юлія Євтушенко.
Раніше Нацбанк та міжнародна фундація Aflatoun International з Нідерландів домовилися про поширення соціальної та фінансової освіти серед дітей та молоді України.
Мета спільної роботи – формування здорової фінансової культури серед дітей та молоді України, підвищення їх рівня фінансової грамотності, що передбачає опановування певним комплексом знань, вмінь, навичок, ставлення та поведінки, який дає змогу людині щодня ухвалювати власні обґрунтовані фінансові рішення та в результаті сприятиме досягненню особистого та національного фінансового добробуту.