Правоохоронці підрахували, що державний бюджет за десять років втратив щонайменше 3 млрд грн податків від діяльності українських криптобірж, роботу яких досі не врегульовано. Проте правоохоронцями заявляється, що криптобіржі не сплачували податки, адже в Україні була та є відсутня відповідна нормативна база.
Як зазначається на сайті Бюро економічної безпеки, до таких висновків прийшли фахівці БЕБ, проаналізувавши діяльність криптобірж, заснованих резидентами України.
За оцінкою аналітиків БЕБ, загальний обсяг торгів на біржах, заснованих резидентами України, тільки трьома найпопулярнішими нині віртуальними активами — біткоїном, ефіром та доларовим стейбкоїном від Tether, за період їх діяльності з 2013 по 2023 роки становить понад $55 млрд. Враховуючи торгову комісію бірж, що коливається від 0,1% до 1,5%, середній показник у 0,8% приніс би українським криптобіржам за десять років доходу на близько $445,5 млн.
17 лютого 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 2074-ІХ “Про віртуальні активи”, який регулює правовідносини у сфері обігу віртуальних активів в Україні. Він набирає чинності з дня внесення та прийняття змін до Податкового кодексу України.
Водночас досі відповідні норми щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами, як підкреслюють правоохоронці, не прийнято.