Державна служба фінансового моніторингу протягом дев’яти місяців 2023 року зупинила фінансових операцій та заблокувала кошти на суму, яка в еквіваленті становить 3,6 млрд грн у межах протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Як зазначається у релізі Держфінмоніторингу, протягом зазначеного строку Держфінмоніторинг взяв на облік 1 025 757 повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу від суб’єктів первинного фінансового моніторингу. З них 92 897 повідомлень стосувалися підозрілих фінансових операцій, 919 176 — про порогові операції, 130 — про порогові та підозрілі операції, а також 13 554 повідомлення на запит про відстеження фінансових операцій.
За цей час до правоохоронних органів направлено 870 матеріалів (477 узагальнених та 393 додаткових узагальнених) про можливість зв’язку операцій з легалізацією коштів чи вчиненням кримінального правопорушення загалом на 85,3 млрд гривень. З цих матеріалів Службі безпеки України відправили 264 повідомлення, Національній поліції — 228, Національному антикорупційному бюро — 131, Бюро економічної безпеки України — 99, органам прокуратури – 68, а Державному бюро розслідувань — 80 матеріалів.
Наразі основним напрямком їх діяльності є виявлення фінансових операцій та осіб пов’язаних з фінансуванням тероризму/сепаратизму та військовою агресією з боку рф та рб проти України. У це входить виявлення діяльності диверсійно-розвідувальних груп, колабораційної діяльності, публічних закликів осіб до зміни чи повалення конституційного ладу або змін меж території або державного кордону України, а також осіб, до яких застосовано санкції.
За три квартали 2023 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 207 таких матеріалів. З них 33 стосувалися фінансових операцій або їх учасників, стосовно яких існують підозри у тероризмі/сепаратизмі та його фінансуванні, 79 — фінансових операцій або їх учасників, які можуть бути пов’язані з військовою агресією з боку рф та рб проти України; колабораційною діяльністю; які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону, у тому числі за участю 9 неприбуткових організацій, а також 125 матеріалів щодо осіб, до яких застосовано обмежувальні заходи.
“У рамках міжнародного співробітництва щодо обміну інформацією, а також виявлення та зупинення/замороження активів, що належать особам, які організовують, забезпечують та провокують проведення агресивної війни рф щодо України, та іншим особам, Держфінмоніторингом здійснюється постійна аналітична робота, в рамках якої зокрема, направлено 66 запитів до 32 підрозділів фінансових розвідок іноземних держав. Спільні аналітичні дослідження тривають”, — йдеться в повідомленні.