OpenAI планує запустити пошукову систему зі штучним інтелектом, і, згідно з новим звітом, компанія планує зробити це, спробувавши випередити презентацію Google I/O 2024, що має відбутися 14 травня. Google I/O 2024. Компанія планує 13 травня запустити свого конкурента Google, пошукову систему на основі ШІ.
Як зазначає Reuters, дата анонсу, яка може змінитися, раніше офіційно не повідомлялася компанією.
Видання Bloomberg зазначало, що нова пошукова функція дозволить користувачам ставити ChatGPT запитання й отримувати відповіді, які використовують деталі з інтернету з посиланнями на, наприклад, статті у Вікіпедії та дописи в блогах. Одна з версій продукту також використовує зображення поряд з письмовими відповідями на запитання, коли вони доречні. Наприклад, якщо користувач запитав ChatGPT, як змінити дверну ручку, результати можуть містити схему, що ілюструє завдання.
Численні джерела вказували на те, що search.chatgpt.com нещодавно почав потихеньку подавати ознаки життя, натякаючи на плани OpenAI. Нині функція пошуку технічно вже доступна користувачам ChatGPT, але тільки тим, хто платить за послугу.
Оглядачі галузі вже давно називають ChatGPT альтернативою для збору інформації в інтернеті, хоча йому важко надавати точну інформацію в режимі реального часу з мережі. Раніше OpenAI інтегрувала його з Bing від Microsoft для платних передплатників. Тим часом Google анонсував функції генеративного ШІ для свого однойменного пошукового рушія.
Стартап Perplexity, який оцінюється в $1 млрд, був заснований колишнім дослідником OpenAI та набув популярності завдяки інтерфейсу пошуку на основі ШІ, який показує цитати в результатах і зображеннях, а також текст у відповідях. Згідно з січневою публікацією в блозі стартапу, він має 10 млн активних користувачів щомісяця.
ChatGPT від OpenAI досягав 100 млн щомісячних активних користувачів після його запуску наприкінці 2022 року. Однак, за даними аналітичної компанії Similarweb, світовий трафік на сайті ChatGPT протягом останнього року пройшов “американські гірки” і лише зараз повертається до свого піку, досягнутого в травні 2023 року. Тож ШІ-компанія перебуває під тиском необхідності розширювати свою користувацьку базу.
Попередня спроба внести в ChatGPT оновлену і реальну інформацію, так звані плагіни ChatGPT, була припинена у квітні, згідно з повідомленням довідкового центру на сайті OpenAI.