У липні 2024 року споживча інфляція в Україні прискорилася до 5,4% у річному вимірі порівняно з 4,8% у червні, а базова інфляція зросла до 5,7% з 5,0% у червні. У Національному банку таку динаміку пояснюють насамперед швидшим подорожчанням оброблених харчів через вищі витрати на енергію, зберігання продукції та оплату праці.
Як зазначається у релізі НБУ, зниження цін на сирі харчі сповільнилося до 4,8% у річному вимірі. Зростання адміністративно регульованих цін незначно прискорилося до 13,4%. Ціни на пальне зросли на 17,6% у річному вимірі, що відображає ефекти повернення оподаткування пального до довоєнного рівня в липні 2023 року. Водночас ціни на оброблені продовольчі товари прискорили зростання до 6,5%. Непродовольчі товари подорожчали на 1,2%, а послуги — на 10,3% у річному вимірі.
НБУ зазначає, що у місячному вимірі ціни не змінилися. Фактичні темпи зростання цін були дещо нижчими за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за липень 2024 року.
У наступні місяці регулятор очікує подальше прискорення інфляції передусім через збільшення витрат бізнесу на оплату праці та електроенергію, підвищення акцизів та ефекти перенесення девальвації гривні в попередні місяці. Водночас очікується збереження помірної інфляції у 2024 році. Цьому сприятимуть заходи Нацбанку із захисту гривневих доходів і заощаджень населення від інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку.