У нещодавньому інтерв’ю засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив, що він є єдиним продукт-менеджером компанії, яка налічує “близько 30 інженерів”. Експерти з безпеки звернули увагу, що така маленька команда співробітників може мати труднощі у боротьбі з правовими запитами, зловживаннями та модерацією контенту.
Як зазначає TechCrunch, хоча Дуров вихвалявся, що його компанія в Дубаї є “суперефективною”, його слова насправді були червоним прапором для користувачів. За словами фахівців, хакерські угрупування “люблять глибоко недоукомплектованого і перевантаженого роботою супротивника”.
Telegram має майже мільярд користувачів, серед яких люди, що працюють з криптовалютами, екстремісти, хакери та розповсюджувачі дезінформації, що робить платформу привабливою ціллю для кримінальних та урядових хакерів. З такою малою кількістю інженерів Telegram може бути недостатньо ефективним у протидії хакерським атакам, особливо тим, що підтримуються урядами.
Також підкреслюється, що Telegram за замовчуванням не використовує наскрізне шифрування повідомлень, на відміну від Signal чи WhatsApp. Компанія використовує власний алгоритм шифрування, створений братом Дурова. Це особливо важливо, оскільки Telegram є не лише месенджером, а й соціальною платформою, яка зберігає величезний обсяг користувацьких даних.