Федеральна резервна система США запустила інструмент під назвою ScamClassifier для покращення звітності, виявлення та пом’якшення наслідків шахрайства в платіжній індустрії. Модель розроблена ФРС спільно з групою експертів з платежів та шахрайства у відповідь на зростання кількості та серйозності шахрайських схем.
Як зазначається у релізі ФРС, ScamClassifier використовує серію запитань для розрізнення та класифікації шахрайств за категоріями та типами.
У 2023 році збитки від споживчого шахрайства, за даними Федеральної торгової комісії, перевищили $10 млрд, що на 14% більше, ніж у 2022 році. Модель має допомогти галузі покращити фокус виявлення, розслідування та пом’якшення наслідків шахрайства, прискорити прийом заяв про шахрайство та поліпшити звітність.
Робота системи ScamClassifier, згідно з інфографікою, відбувається у чотири кроки. Перший визначає, чи є випадок шахрайством або спробою шахрайства. Далі відбувається підтвердження авторизованого чи неавторизованого платежу: з’ясовується, які дії призвели до шахрайства. Третій крок визначає категорії шахрайства, як була обманута або маніпульована авторизована сторона. На останньому етапі обирається конкретний тип шахрайства на основі використаного обману.
Модель може використовуватися як самостійна класифікаційна структура або застосовуватися до чи після використання моделі FraudClassifier, представленої Федеральним резервом у 2020 році.
ФРС підкреслює, що використання моделі ScamClassifier є добровільним і не призначене для створення мандатів, регуляцій чи юридичних визначень. Модель не визначає і не має на меті визначати відповідальність за збитки або створювати нормативні чи звітні вимоги.