Сучасні молоді інвестори не лише вкладають кошти значно раніше за своїх попередників, але й кардинально змінюють підхід до формування інвестиційних портфелів, надаючи перевагу цифровим активам. Представники покоління Y (народжені у 1981-1996 роках) та покоління Z (народжені у 1997-2012 роках) активно інвестують у цифрові активи, часто виділяючи їм більшу частину своїх портфелів, ніж акціям чи облігаціям.
Такі дані наводить Всесвітній економічний форум у “Глобальному огляді роздрібних інвесторів 2024”. Про це інформує криптобіржа Bitget.
Майже третина зумерів розпочала інвестиційну діяльність під час навчання в університеті або в ранньому дорослому віці, що вдвічі більше, ніж серед міленіалів (15%). У представників покоління X та бебі-бумерів ці показники ще нижчі – 9% та 6% відповідно. Це пояснюється, зокрема, тим, що близько половини інвесторів серед молодого покоління мають батьків з інвестиційними рахунками, що створює міцнішу основу для фінансової грамотності.
Дослідження, яке охопило понад 13 000 осіб у 13 країнах, показало, що 62% інвесторів-міленіалів мають криптовалютні активи, які складають щонайменше третину їхніх портфелів. Серед представників покоління зумерів ситуація ще більш показова: 35% з них вкладають у криптовалюти понад половину своїх інвестицій, а 20% – близько третини.
Молоді інвестори вважають криптовалюти зрозумілішими, ніж традиційні фінансові інструменти. Вони частіше довіряють порадам з криптоплатформ, від інфлюенсерів та однолітків, а не ліцензованим фінансовим консультантам. Дослідження також виявило, що 70% міленіалів та 66% представників покоління Z обирають фінансові установи, які відповідають їхнім особистим цінностям.
Нагадаємо – покоління Z виявилося найбільш схильним до шахрайства. Молоде покоління демонструє вищу вразливість до шахрайства та одночасно вищу залученість до нього порівняно зі старшими поколіннями.