В Україні існує висока ймовірність появи власних віртуальних активів за належного регулювання, заявив голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Руслан Магомедов. НКЦПФР працює над законопроєктом про віртуальні активи з метою створення нової галузі в економіці країни.
Про це пише Інтерфакс-Україна. Комісія пропонує стати регулятором усіх віртуальних активів, пов’язаних з матеріальними активами (ART), тоді як Національний банк регулюватиме токени, базовим активом яких є гроші. Запропонована модель розроблена за стандартами Регламенту ЄС про ринки криптоактивів (MiCA), що відповідає євроінтеграційному курсу України.
Голова НКЦПФР наголосив, що мета регулювання – не “закручування гайок”, а захист сумлінного бізнесу від шахраїв. Комісія також запропонувала економічно виважену матрицю оподаткування віртуальних активів, яка має бути комфортною як для бізнесу, так і для держави, хоча остаточне рішення належить народним депутатам та Мінфіну.
Магомедов вважає віртуальні активи наступним кроком еволюції ринків капіталу, порівнюючи перехід від документарних цінних паперів до електронних. За його словами, бізнес для залучення інвестицій використовуватиме не традиційне ІРО (Initial public offering), а ICO (Initial coin offering) з використанням сучасних технологій блокчейну.
НКЦПФР готова допомогти зі створенням першого в Україні White Paper та розміщенням ART для працюючого підприємства, яке використовуватиме ці кошти для розвитку. Українські віртуальні активи зможуть давати право на частку в бізнесі та отримання дивідендів.
Щодо термінів прийняття закону про віртуальні активи, Магомедов прогнозує, що в першому читанні законопроєкт приймуть найближчим часом, але терміни другого читання залишаються під питанням.