Міністерство цифрової трансформації й Український фонд стартапів запустили проєкт Sandbox для стартапів у сфері ШІ та блокчейн. Учасники зможуть отримати безоплатний аудит свого продукту, консультації та рекомендації стосовно юридичного, бізнесового й технічного компонентів.
«Sandbox — це win-win проєкт для держави й стартап-екосистеми. Стартапи можуть безплатно прокачати й удосконалити свої інноваційні продукти під супроводом топових експертів галузі, а держава — не пропустити інноваційні рішення, зокрема для державного сектору. Мета проєкту — створити просте, зрозуміле та ефективне законодавство, спираючись на набутий досвід і потреби технологічних стартапів у сфері ШІ та блокчейн. Завдяки сприятливим умовам Україна зможе перетворитися на світовий хаб для тестування технологій», — повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Учасниками Sandbox можуть стати українські компанії, які створюють продукт з технологією ШІ та блокчейн для сфер державного управління, медицини, агросектору, освіти й оборони, цифрової економіки та загальної інфраструктури — наприклад, транспорту, енергетики тощо.
Яку допомогу надає Sandbox:
- Юридичну — експерти оцінять відповідність продукту вимогам національного та міжнародного законодавства у сфері інновацій. У фокусі — захист авторського права, відповідність європейському AI Act, захист та обробка персональних даних, права інтелектуальної власності тощо.
- Бізнесову — стартапи отримають консультації щодо своєї бізнес-моделі, а також стосовно фінансового планування, аналізу доходів та витрат тощо.
- Технічний аналіз технології — експерти протестують коректність роботи технологій ШІ та блокчейн у продуктах і дадуть рекомендації для технічного підсилення рішень.
- Аудит і консультації в Sandbox надаватимуть профільні експерти із ШІ та блокчейну — бізнес-аналітики, юристи та експерти з технологій. Це фахівці з профільною освітою та великим досвідом у своїй галузі. За необхідності до команди залучатимуть вузькопрофільних експертів — фахівців з медичної, освітньої галузі, агросектору, а також представників органів державної влади.
Програма запускається як експериментальний проєкт і діятиме до жовтня 2026 року. Якщо результати проєкту будуть позитивними та зберігатиметься запит від компаній — Sandbox стане постійним інструментом підтримки інновацій в Україні.
Нагадаємо – Мінцифри оголосило про амбітні плани запустити велику мовну модель штучного інтелекту до кінця 2025 року. Вона стане першою національною LLM (Large Language Model), створеною з урахуванням української мови, культури та безпекових викликів.