З 6 по 8 червня в Амстердамі проходить конференція Money20/20 Europe, яка збирає ключових гравців фінтех-сектору з усього світу та є незмінним майданчиком для обміну ідеями та нетворкінгу. FinTech Insider як медіапартнер Money20/20 зібрав ключові інсайти другого дня. З підсумками першого дня ви можете ознайомитися за посиланням.
Штучний інтелект та перспективи для банків
Емілі Тернер, голова з бізнес-розвитку в банку Citi, в рамках панельної дискусії, присвяченої штучному інтелекту в сфері фінансових послуг, зазначила, що компанії, які планують використовувати штучний інтелек, зокрема генеративний ШІ, повинні розуміти цілі цього, а також вигоду, яку в результаті може отримати клієнт. За її словами, Citi використовує генеративний ШІ, проте це не вплинуло на стратегію банку.
Аннері Вроденхіл, комерційна директорка з персонального та бізнес-банкінгу в ABN AMRO, каже, що банки наразі використовують інструменти на кшталт ChatGPT для контенту. Але, за переконанням Аннері, їм необхідно створювати нові use-кейси.
MiCA
Директор криптобіржі Binance в регіоні MENA та Європі Вішал Сачіндран у своїй доповіді розповів про нове регулювання ЄС у сфері криптовалют MiCA, що є одним із перших регламентів у світі, який регулює цифрові активи.
“Тепер немає місця для національних розбіжностей, зате є більше ясності щодо того, як слід діяти, є більше співпраці з регуляторами і уявлення про те, як вони збираються регулювати рух вперед”, – зазначив представник Binance.
Він також сказав, що прийняття MiCA сприятиме інноваціям у ЄС.
В ексклюзивному коментарі FinTech Insider Вішал зазначив, що знає щодо розробки Україною законодавчої бази у сфері криптовалют, яка дуже близька до MiCA. Він висловив надію, що нове законодавство передбачатиме дозвіл на транскордонні криптоперекази між Україною та країнами ЄС.
ТОП-6 найінноваційніших стартапів на Money20/20 у 2023 році
Сьогодні на конференції Money20/20 було представлено шість найперспективніших стартапів, на думку організаторів, цьогоріч. Серед них:
- KYP, що розробляє інтелектуальні моделі регресії даних і унікальні візуальні ефекти для спрощення перевірок.
- Zing – страхова компанія, що розвивається швидко за підтримки провідних світових страховиків.
- Truvity, що пропонує API, які спрощують цифрові гаманці, забезпечуючи безперешкодний обмін документами та перевірку фактів.
- Zumo – crypto-as-a-service, що пропонує вбудовані криптографічні рішення.
- Conduit – допомагає фінансовим платформам підключати своїх клієнтів до криптопродуктів за допомогою одного API
- Klearly – застосунок, що дозволяє користувачам отримувати платежі безпосередньо на свої телефони.