Антимонопольний комітет надав платіжним компаніям Mastercard та Visa дозвіл на зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій. На час воєнного стану плюс 30 днів ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій обмежуються 0,7%, а після — повернеться до визначених раніше 0,9%.
Як зазначається на сайті АМКУ, раніше Mastercard, Visa та Національний банк підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. У ньому планувалося зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій, які визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів, які сплачуються еквайром на користь емітента, в Україні.
В третьому кварталі 2022 року комісія інтерчейндж становила 0,3%, а починаючи з 1 вересня 2022 року – 0,7%. Виконуючи умови документа, розмір внутрішньодержавної міжбанківської комісії в Україні у липні мали збільшити з 0,7% до 0,9%.
Асоціація ритейлерів закликала банки та платіжні системи не підвищувати ставку інтерчейндж і комісію за еквайринг до закінчення воєнного стану. Своєю чергою в Українській міжбанківській Асоціації членів платіжних систем ЄМА пояснили, чому цього підвищення не уникнути.
Тоді ж відбулася зустріч представників платіжних систем, банків та торговельних мереж, за результатом якої учасники погодилися залишити ставку на рівні 0,7%. Нині регулятор узгодив перегляд граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій.
Планується, що на період дії воєнного стану плюс 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану максимум комісії становитиме 0,7%. Починаючи з наступного робочого дня після закінчення 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану максимум ставки зросте до 0,9%, повернуться чинні умови меморандуму між Mastercard, Visa та НБУ.
“Очікується, що ці зміни дозволять торговим мережам зберегти чинний рівень цін для кінцевого споживача. Також це рішення сприятиме розвитку малих і середніх підприємців, та загалом економічному розвитку України. Заявлені зміни до узгоджених дій не призводять до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на товарних ринках України, тому Комітет дозволив їх”, — заявили в АМКУ.