Колишня заступниця голови правління “Приватбанку” та нинішня очільниця департаменту фінансового контролінгу Національного банку Пахачук Галина розглядається як головний кандидат на посаду керівника “Сенс Банку” після його націоналізації. Очікується, що процес виводу банку з приватних рук може розпочатися вже цього місяця.
Як зазначає Forbes Ukraine, посилаючись на пʼять співрозмовників із трьох різних держустанов та менеджерів, дотичних до чинних акціонерів банку, найближчими днями Галина Пахачук може очолити Sense Bank.
Вибір на користь Пахачук, ймовірно, обумовлений досвідом в іншому націоналізованому держбанку. Пахачук працювала в “Приватбанку” з моменту націоналізації наприкінці 2016-го до середини 2021-го. З липня 2017-го по лютий 2018-го була виконувачем обовʼязків голови правління установи.
Пахачук зазначила, що не може ані підтвердити, ані спростувати інформацію про своє призначення у Sense Bank.
Джерела, які назвали Пахачук як ймовірну голову правління у перспективі державного Sense Bank, не уточнили, хто увійде до її топменеджерської команди.
Припускається, що процес націоналізації може розпочатися 30 червня. Однак точну дату ще не визначено.
Раніше ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках.
Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.
Минулого тижня певний неназваний потенційний покупець надіслав Нацбанку пакет документів на узгодження купівлі значної частки “Сенс Банку”. Припускалося, що мова йде про компанію Karswell Ltd, яка висловила намір придбати 75,6% акцій “Сенс Банку”.
Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.
У регуляторі сказали журналістам, що отримання документів на продаж частки “Сенс Банку” ніяк не змінить ситуації з його майбутньою націоналізацією. Новий закон, який має забезпечити перехід банку у власність держави, парламент вже ухвалив.
Новий законопроєкт передбачає, що підставою для націоналізації можуть бути українські та міжнародні санкції проти акціонерів банку. У попередньому законопроєкті легальним приводом до націоналізації називалася неплатоспроможність банку, але від цієї ідеї відмовилися.
Документ дозволяє націоналізувати колишній український “Альфа-Банк”, позбавивши права на власність їх російських власників — російських бізнесменів Фрідмана та Авена. Очікується, що процес заміни власників на державу не вплине на роботу банку, відтак вкладники не відчують на собі негативних наслідків націоналізації.