На засіданні Комітету з монетарної політики Національного банку, що відбулося 24 липня, члени Комітету одностайно підтримали збереження облікової ставки на рівні 13%. Водночас думки членів щодо подальшої траєкторії облікової ставки розділилися.
Як зазначається у релізі НБУ, інфляція в Україні прискорилася до 4,8% у річному вимірі в червні, а базова інфляція зросла до 5%. НБУ прогнозує, що інфляція досягне 8,5% наприкінці 2024 року. На це можуть вплинути фактори зростання витрат бізнесу на оплату праці й електроенергію, часткового перенесення на ціни зниження курсу гривні, дефіциту електроенергії внаслідок нових атак росії та можливого підвищення податків для фінансування оборонних витрат.
Також учасники зустрічі обговорили параметри операційного дизайну процентної політики. Основна увага була зосереджена на спреді між обліковою ставкою та ставкою за тримісячними депозитними сертифікатами. Більшість учасників дискусії висловилися за збереження поточних параметрів операційного дизайну, включаючи цей спред. Деякі члени комітету запропонували розглянути варіант їх скасування або принаймні скорочення спреду між ставками за тримісячними ДС та ДС овернайт.
Думки членів щодо подальшої траєкторії облікової ставки розділилися. Більшість учасників комітету вважають доцільним призупинити цикл зниження облікової ставки щонайменше до кінця 2024 року. Натомість кілька учасників дискусії припускають можливість відновлення циклу зниження облікової ставки ще до кінця року. Деякі члени Комітету не виключають, що за певних обставин НБУ може навіть вдатися до підвищення облікової ставки.
Члени комітету погодилися, що прогнозування траєкторії облікової ставки наразі ускладнено високим рівнем невизначеності щодо перебігу війни та її впливу на економіку та державні фінанси. НБУ зберігає готовність і надалі швидко адаптувати монетарну політику відповідно до змін у балансі ризиків для цінової динаміки й валютного ринку.