Згідно з дослідженням консалтингової компанії BearingPoint, готівка, незважаючи на глобальний рух до cashless, залишається основною формою оплати в ряді країн Європі. Зокрема, Австрія та Німеччина продовжують активно використовувати кеш. Чому люди досі надають перевагу банкнотам та монетам у гаманці?
Cash is king?
Використання готівки, згідно з даними BearingPoint, значно вище в Австрії (79%) та Німеччині (71%), ніж в інших європейських країнах. Респонденти зі Швейцарії (63%), Ірландії (61%), Нідерландів (57%) і Франції (55%) також демонструють відносно високий рівень використання готівки, хоча і відстають від німецькомовних країн. Фінляндія показала значно нижчу частоту використання готівки при оплаті покупок – 43%.
Використання готівки також відрізняється серед опитаних вікових груп. Найпопулярнішим кеш є серед представників вікової групи 55+ в Австрії – 86%, тоді як у Фінляндії найнижча частота саме в цій віковій групі – 39%. Загалом, вікова група 55+ найчастіше використовує готівку серед опитаних країн Європи, за винятком Фінляндії. У віковій групі від 18 до 24 років Австрія випереджає інші країни з показником 68%, тоді як Франція має найнижчу частоту використання готівки в цій віковій групі – 37%.
У Фінляндії найпопулярнішим способом оплати в усіх вікових групах є безконтактна дебетова картка – 71%, а найменш популярним – звичайна дебетова картка без підтримки безконтактної технології (17%).
Безконтактна дебетова картка загалом є другим за частотою використання способом оплати в досліджуваних країнах (56%), а в таких країнах, як Франція, Ірландія та Нідерланди люди майже однаково часто користуються готівкою та безконтактними дебетовими картками.
Мобільні платежі найпопулярніші у Франції серед представників вікової групи 18-24 роки (33%) та Ірландії (54%). Хоча, варто зазначити, що у Франції населення користується різними способами оплати приблизно з однаковою частотою – готівка, банківські картки, мобільні платежі, цифрові гаманці. При цьому Франція є єдиною країною в Європі, в якій використання чеків залишається стабільним серед усіх вікових груп. В інших країнах чеки майже не використовуються як спосіб оплати. В Австрії та Франції користувачі також дуже лояльно ставляться до банківського переказу.
Користувачі прагнуть анонімності
Близько 43% опитаних зазначають, що користуються готівкою через її анонімність, тоді як карткові платежі не мають цієї характеристики. Окрім того, половина респондентів стикалися з тими чи іншими проблемами при використанні цифрових методів оплати.
64% респондентів ключовою перевагою безконтактних карток називають швидкість, 57% – зручність. Знову ж таки, між країнами прослідковуються чіткі відмінності. Зокрема, що стосується безконтактних карток, то 74% респондентів у Фінляндії погоджуються з характеристикою швидкості, а 69% погоджуються з тим, що вони зручні. Тоді як у Німеччині лише 54% погоджуються зі швидкістю, а 42% погоджуються, що вони зручні.
Експерти зазначають, що в ЄС є високий потенціал для запуску єдиного європейського мобільного платіжного рішення, враховуючи широкий спектр характеристик платіжної поведінки користувачів у різних країнах.
Дані базуються на онлайн-опитуванні загалом 8114 осіб у Німеччині, Фінляндії, Франції, Ірландії, Нідерландах, Австрії і Швейцарії, проведеному у вересні 2023 року. Опитування було розроблено BearingPoint і проведено інститутом маркетингових досліджень YouGov у семи згаданих країнах.