Європейська прокуратура (European Public Prosecutor’s Office, EPPO) розпочала розслідування щодо колишнього президента Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернера Хойєра за підозрою у корупції та зловживанні впливом.
Як зазначається у релізі EPPO, банк задовольнив їх запит про зняття імунітету з двох колишніх співробітників банку, а також погодився зняти недоторканність зі своїх приміщень, будівель та архівів у Люксембурзі.
Рішення пов’язане з триваючим розслідуванням щодо двох осіб, підозрюваних у корупції, зловживанні впливом та незаконному привласненні коштів ЄС. Підозри були передані до EPPO Європейським бюро з боротьби з шахрайством (OLAF).
Підкреслюється, що жодні інші подробиці цього розслідування не будуть оприлюднені, щоб не поставити під загрозу його результати. В релізі імена фігурантів не повідомляються.
Видання Politico зазначає, що фігурантом справи є саме Вернер Хойєр, який очолював ЄІБ у 2012-2023 роках, а з 1 січня 2024 року його замінила на посаді Надя Кальвіньйо.
Правоохоронці з Німеччини та Люксембургу провели обшуки та вилучили матеріали, пов’язані зі справою, включаючи обшук будинку Хойєра. Адвокат Хойєра заявив, що розслідування зосереджено на виплаті компенсації при звільненні співробітника ЄІБ. Хойєр заперечує будь-які правопорушення та заявляє про свою повну співпрацю з EPPO.
Розслідування розпочалося після того, як агентство ЄС з боротьби з шахрайством OLAF передало справу до Європейської прокуратури, яка має слідчі повноваження розслідувати транскордонні справи, притягати потенційних винуватців до суду та вимагати відшкодування збитків в інтересах ЄС.
ЄІБ, заснований у 1958 році, є кредитною установою ЄС, яка відіграє ключову роль у підтримці розвитку та інтеграції в ЄС, надаючи позики, гарантії та інвестиції в державний і приватний сектори. Банк також брав активну участь у підтримці європейської економіки після пандемії.