Віцепрем’єр-міністерка Іспанії Надя Кальвіньо на початку наступного року стане президентом Європейського інвестиційного банку, замінивши на цій посаді Вернера Хоєра. Міністри фінансів Європейського союзу погодили призначення Кальвіньйо на посаду президентки ЄІБ.
Як зазначається у релізі організації, таке рішення було прийнято після консультацій між акціонерами Банку на чолі з віцепрем’єр-міністром та міністром фінансів Бельгії Вінсентом Ван Петегемом, який наразі очолює Раду керуючих ЄІБ.
Очікується, що голосування в Раді директорів та Раді керуючих ЄІБ буде завершено протягом наступних тижнів, напередодні офіційної дати початку роботи нового Президента, яка припадає на 1 січня 2024 року.
“ЄІБ, фінансова структура ЄС, є ключовою інституцією для європейської економіки. У майбутньому він відіграватиме ще більш важливу роль у фінансуванні “зеленого” переходу, наданні фінансової підтримки для відновлення України, а також підтримці ролі Європи у світі”, – сказала Кальвіньйо, – Для мене велика честь бути на чолі групи ЄІБ завдяки довірі та підтримці міністрів”.
Надія Кальвіньо раніше обіймала посаду генерального директора з питань бюджету в Європейській комісії з 2014 по 2018 рік.
“Призначення людини з таким багатим досвідом у політиці та фінансах на посаду керівника наших операцій підкреслює відданість наших акціонерів — держав-членів ЄС, розширенню нашої присутності та забезпеченню того, що в той час, коли Європа стикається з такими серйозними викликами, банк ЄС матиме лідерство, необхідне йому як фінансовій структурі Євросоюзу”, – зазначив Вернер Хоєр.
У ЄІБ зазначають, що під керівництвом Хойєра, який очолював установу з 2012 року, ЄІБ став першим багатостороннім банком, який припинив підтримку видобутку викопного палива та збільшив обсяги кредитування інвестицій у чисту енергетику та безпеку в Європі до безпрецедентного рівня, отримавши звання кліматичного банку ЄС. Хойєр очолював ініціативи, починаючи від фінансування вакцин проти Covid та поліомієліту і закінчуючи допомогою європейському бізнесу в подоланні наслідків фінансової та соціальної кризи 2008 року, пандемії COVID та війни росії проти України. Хойєр також зробив усе, щоб банк ЄС не постраждав від впливу Brexit, і керував найбільшим збільшенням капіталу в історії банку. Визнаючи, що більшість сучасних викликів є глобальними, у 2022 році за його керівництва ЄІБ запустив глобальний підрозділ для підтримки кліматичних дій, економічного зростання, інновацій та розвитку за межами ЄС.
Минулого місяця Європейський інвестиційний банк відкрив офіс у Києві. Нове регіональне представництво надаватиме посилену підтримку Україні та Східній Європі загалом, співпрацюючи та координуючи роботу з представництвами у Молдові та на Південному Кавказі. Також нещодавно банк виділив €25 млн на підтримку українських підприємців.