Країни Європейського Союзу постали перед фінансовими труднощами, які можуть завадити ефективному впровадженню нового Закону про штучний інтелект, відомого як AI Act. Про це заявив радник з європейської політики Кай Ценнер, передає PYMNTS.
“Більшість держав-членів ЄС майже збанкрутіли”, — зазначив Ценнер, який обіймає посаду керівника офісу та радника з цифрової політики члена Європейського парламенту Акселя Восса. За його словами, країни не лише борються з фінансуванням своїх агентств із захисту даних, але й втрачають талановитих фахівців з ШІ, які переходять до компаній зі значно вищими зарплатами.
ЄС розпочав поетапне впровадження Закону про штучний інтелект цього року, і до 2 серпня держави-члени повинні розробити правила щодо штрафів та санкцій за його порушення. Закон поширюється не лише на компанії, що базуються в ЄС, але й на іноземні фірми, які ведуть бізнес на території блоку.
Закон про штучний інтелект ЄС, ухвалений у липні 2024 року, вважається найбільш всеохопним законодавством такого типу у світі. Він встановлює ризикоорієнтовану систему регулювання, яка поділяє технології штучного інтелекту на категорії залежно від рівня ризику.
“Ця комбінація нестачі фінансування та кваліфікованих кадрів стане однією з головних проблем для забезпечення виконання Закону про штучний інтелект”, — підкреслив Ценнер. “Їм потрібні справжні експерти, щоб розуміти, що їм розповідають компанії”.
Зауважимо – Закон ЄС про ШІ визначає правила для кожної компанії, яка використовує системи штучного інтелекту, на основі чотирьох рівнів ризику. Раніше у матеріалі FinTech Insider ми розповідали про те, які зміни чекають на компанії після впровадження AI Act.