Китайська цифрова валюта центрального банку (CBDC) була вперше використана для купівлі дорогоцінних металів. Банк Китаю успішно здійснив переказ 100 мільйонів цифрових юанів (e-CNY) для купівлі золота через Шанхайську фондову біржу.
Як зазначає Guandian.cn, Банк Китаю здійснив купівлю дорогоцінного металу за допомогою CBDC, було здійснено першу транскордонну операцію з використанням цифрового юаня в рамках розрахунку за угодою із золотом.
За словами представника ЦБ КНР, для здійснення угоди були задіяні філії банку в Шанхаї та Гонконзі, завдяки чому кошти були успішно конвертовані та відправлені за межі країни. За його словами, перші результати використання цифрового юаня в транскордонних угодах із дорогоцінними металами дадуть змогу в майбутньому розширити можливості вільної торгівлі в Шанхаї, розвиваючи регіон як міжнародний торговельний центр.
Пілотний проєкт китайської CBDC активно розвивається. Цифрову валюту використовують для транскордонної торгівлі та виплат держслужбовцям, тестуванням e-CNY займаються великі транснаціональні фінансові конгломерати Гонконгу, Тайваню і Сполученого Королівства.
Крім транскордонних ініціатив, влада Китаю спрощує використання цифрової валюти для громадян країни. Так, e-CNY можна використовувати для офлайн-платежів, купівлі цінних паперів та участі в розіграші грошових призів, а також для платежів через соціальну платформу WeChat. Водночас туристи, які бажають відвідати Китай, можуть створити цифровий гаманець для e-CNY і купувати цифрову валюту через дебетові картки Visa і Mastercard.
Web3-ініціативи китайського уряду стосуються не тільки активного просування CBDC. Влада не раз озвучувала амбітні плани на майбутнє в рамках розвитку різних секторів блокчейн-технологій. Згідно з останнім документом, опублікованим Міністерством промисловості та інформаційних технологій Китаю, уряд ініціював створення спеціального комітету, який займатиметься розробкою нових бізнес-моделей на основі NFT і dApps. План включає фінансування досліджень, міжнародне співробітництво та пілотні проєкти, які фокусуються на цифровій ідентифікації на базі технологій розподіленого реєстру (DLT).
Китайські ініціативи в рамках новітніх технологій поширюються далеко за межі фінансової екосистеми, тому влада зацікавлена у збільшенні кількості блокчейн-фахівців у країні. Спеціально для цих цілей у Пекіні було запущено Національний інноваційний центр блокчейн-технологій (NBTIC).