Американська криптовалютна біржа Coinbase стала фігурантом чергового колективного позову. У цьому позові стверджується, що інвестори були введені в оману, купуючи токени, які класифікуються як незареєстровані цінні папери. Колективний позов також стверджує, що бізнес-модель біржі є незаконною.
Як зазначає Finance Magnates, основними позивачами в цьому позові є шість індивідуальних інвесторів – Джерардо Асевес, Томас Фан, Едвін Мартінес, Тіффані Смут, Едуард Корді і Бретт Маггард, жителі Каліфорнії і Флориди. Справа була подана до Окружного суду Північного округу Каліфорнії, Сан-Франциско. Позивачі вимагають повного скасування рішення, відшкодування збитків відповідно до законодавства штату та судової заборони через суд присяжних.
Згідно з позовом, токени Solana, Polygon, Near Protocol, Decentraland, Algorand, Uniswap, Tezos і Stellar Lumens котируються на Coinbase і вважаються цінними паперами, що робить їх лістинг на біржі незаконним.
У позові також стверджується, що в угоді користувача біржа визнала свою роль як “брокера цінних паперів”, таким чином класифікуючи цифрові активи, які вона пропонує, як інвестиційні контракти або цінні папери. Крім того, в позові зазначено, що платформа Coinbase Prime, призначена для інституційних клієнтів, також працює як брокер цінних паперів.
Цей останній позов є одним з декількох колективних позовів, з якими компанія, що базується в Сан-Франциско, зіткнулася за останні роки. В аналогічному позові, поданому у 2022 році, також стверджувалося, що біржа включила 79 токенів до списку незареєстрованих цінних паперів.
Coinbase також протистоїть звинуваченням з боку Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), яка звинувачує біржу в тому, що вона працює як незаконна торгова платформа, пропонуючи незареєстровані цінні папери криптоактивів. У позові регулятора також стверджується, що платформа виконує функції біржі, брокера і клірингового агентства — різні ролі згідно з чинним законодавством США — без необхідних реєстрацій.
У відповідь Coinbase подала зустрічний позов до SEC, вимагаючи чіткого регулювання криптовалютної індустрії. На додаток, Consensys, компанія, що стоїть за Metamask, нещодавно подала до суду на SEC, маючи на меті визнати ефір не цінним папером і оскаржити неоднозначні повноваження регулятора над блокчейном Ethereum.