Члени комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики пропонують розглянути питання щодо черги виплати коштів благодійним організаціям під час ліквідації банків. Ними пропонується надати вищий пріоритет поверненню коштів благодійним організаціям під час ліквідації банків.
Як зазначає UNN, з такою пропозицією витупили народний депутат, член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко та народний депутат Ніна Южаніна.
За словами Ніколаєнка, говорячи про черговість виплат, яка передбачена законом під час ліквідації банку, кошти, які перебувають в банку, що проходить ліквідацію та не мав проблем з ліквідністю, мають бути розблоковані та повернуті благодійникам. Проте, коли банк ліквідують за порушення ліквідності та нормативів, й можливі проблеми із відшкодуванням — тоді пріоритет отримують фізособи, але благодійні гроші пропонується виводити перед коштами інших юросіб.
Відповідну ініціативу, на думку Ніколаєнка, “можна зробити, зареєструвати і спробувати швидко провести” та він впевнений, що вона отримає підтримку серед його колег в комітеті. Своєю чергою нардеп Ніна Южаніна зазначила, що вона готова виступити перед колегами з відповідною пропозицією.
Раніше Олена Сосєдка, найбільший бенефіціар ліквідованого у серпні банку “Конкорд” повідомляла про проблему, яка виникла з ліквідацією банку у їх “друзів та колег-благодійників, діяльність яких опинилась заблокованою через те, що їх черга на виплату коштів десь поміж інших юридичних осіб”.
Процедуру ліквідації банку було розпочато на підставі рішення Національного банку від 1 серпня. Тоді керівництво регулятора відкликало банківську ліцензію в акціонерного комерційного банку “Конкорд”, та ухвалило рішення про його ліквідацію. На наступний день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру ліквідації.
Банк “Конкорд” залишився без ліцензії у зв’язку із систематичним порушенням установою вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Центробанк звинувачує установу у незабезпеченні функціонування належної системи управління ризиками, ненадання на запити інспекційної групи достовірної інформації, необхідної для здійснення нагляду у сфері санкцій, також зазначає про низку порушень санкційних норм та неврахування під час аналізу ризиків, що наявні в їх продуктах та послугах, особливостях та можливостях їх використання.
Раніше очікувалося, що Фонд гарантування уже з 21 серпня розпочне виплату гарантованого відшкодування вкладникам АТ “АКБ “Конкорд”. Після процесу формування реєстру вкладників оголошується про початок виплат вкладники банку. До 29 серпня, за перший тиждень виплат вкладники ліквідованого банку вже отримали 58% від загальної суми.