Серед українських користувачів у листопаді суттєво зросли скарги на шахрайську схему нібито “легкого заробітку в інтернеті”. Тисячі людей отримують пропозиції з можливістю за гроші виконувати завдання в соціальних мережах, які ведуть до подальшого виманювання грошей з боку таких “роботодавців”.
Як зазначив Олег Гороховський, співзасновник компанії Fintech Band, яка керує необанк-проєктом monobank, що працює на банківській ліцензії “Універсал Банку”, кількість постраждалих від цієї схеми клієнтів необанку лише за листопад сягає декількох тисяч, а загальна сума втрат їх клієнтів — десятків мільйонів гривень.
“Цю схему у нас (в зверненнях у підтримку) закодовано “заробіток в інтернеті” і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень. І це тільки у нас, хоча нам вдається виявляти та запобігати понад 70% таких спроб, але це непросто”, — підкреслив банкір.
По всій країні тисячі людей щодня одержують сотні тисяч подібних повідомлень, які Гороховський називає обманом. Він попередив, що користувач наприкінці цього листування найімовірніше втратить гроші, а не заробить.
“Вам будуть давати якісь тупі завдання (лайкати застосунки, писати відгуки, коментарі тощо) ви отримаєте трохи грошей (зовсім небагато), щоб ви подумали, що все чесно. Дадуть трохи і наприкінці попросять за свої гроші купити щось дороге та пропадуть”, — пояснює роботу схеми.