Використання штучного інтелекту в нових технологіях продовжує стрімко розвиватися. 30 листопада компанія OpenAI із Сан-Франциско випустила для безкоштовного публічного тестування новий чат-бот ChatGPT. Протягом тижня після презентації програмою скористалися більше мільйона користувачів. Для порівняння, щоб досягти такого показника Instagram знадобилося 2,5 місяці, Facebook – 10 місяців, а Netflix – 3,5 роки.
ChatGPT, створений на основі штучного інтелекту, вступає з користувачами в діалог, відповідаючи на питання, пише вірші та пісні, а також гарно справляється з пошуком інформації. Бот запам’ятовує ланцюжок діалогу зі співрозмовником, використовуючи попередні запитання та відповіді для формування своїх наступних відповідей. Проте OpenAI попереджає, що не слід всеціло покладатися на ChatGPT, адже він іноді може генерувати неправильну або неточну інформацію.
Хто створив ChatGPT та навіщо?
Науково-дослідницька компанія OpenAI була заснована в 2015 році інвестором із Кремнієвої долини Семом Олтманом і мільярдером Ілоном Маском. З моменту створення компанія залучила фінансування від кількох інвесторів, зокрема від венчурного капіталіста Пітера Тіля. Маск залишив раду директорів OpenAI у 2018 році, а нещодавно призупинив доступ OpenAI до бази даних Twitter після того, як дізнався, що компанія використовує її для “навчання” інструменту.
В OpenAI зазначають, що мета розроблення ChatGPT – перевірити та продемонструвати, чого може досягти велика потужна система ШІ. Чат-бот навчений розпізнавати шаблони у великих масивах тексту, зібраного з інтернету, а потім додатково навчений за допомогою людини імітувати діалог, відповідаючи на питання. Відповіді, які отримують користувачі, можуть здатися правдоподібними і навіть авторитетними, але, як уже зазначалося, вони цілком можуть бути неправильними.
Запитати у ChatGPT можна про все що завгодно, від законів фізики до ідей для святкування днів народжень. Можна у чат-бота попросити і допомоги з виявленням помилок у коді. Деякі користувачі просили ChatGPT написати вірш, а потім вдосконалити його.

Перспективи ChatGPT
Такий інструмент, як ChatGPT, можна використовувати в різних додатках чат-ботів, для цифрового маркетингу, створення онлайн-контенту тощо. Він може бути корисним і в роботі служби підтримки клієнтів завдяки високій швидкості обробки даних, що дозволяє реагувати на запити користувачів у реальному часі.
ChatGPT також називають потенційним убивцею Google. По-перше, відповіді чат-бота вже часто перевершують те, що пропонує популярний пошуковик за аналогічним запитом. По-друге, чат-бот OpenAI може у своїх відповідях ділитися посиланнями на сайти компаній, що загрожує рекламному бізнесу Google, особливо враховуючи швидкість, з якою ChatGPT залучає нових користувачів по всьому світу.
Звісно, ChatGPT все ще далекий від досконалості. Крім неточності чи некоректності відповідей, такі проєкти можуть бути “етично ризикованими”, тобто генерувати дискримінаційну або нетолерантну інформацію. З такими занепокоєннями стикаються всі розробники ШІ-проєктів. Один із користувачів запитав у ChatGPT про те, як створити вибухівку. Чат-бот попередив, що це небезпечно, але покрокову інструкцію все ж надав.
Незважаючи на певні занепокоєння, дослідження ШІ залишаються привабливими для інвесторів. Згідно з даними PitchBook, минулого року венчурні інвестиції в компанії, що займаються розробкою та експлуатацією штучного інтелекту, зросли майже до $13 млрд. Тож ШІ-проєкти можуть революційно змінити безліч галузей вже в найближчі роки.