Американське Бюро захисту фінансових споживачів (CFPB) вирішило відкликати правила відкритого банкінгу, які дозволяли б американцям контролювати доступ до своїх фінансових даних. Про це стало відомо з судових документів, поданих регулятором, пише Finextra.
Рішення викликало гостру критику з боку Асоціації фінансових технологій (FTA), яка назвала цей крок подарунком банкам Волл-стріт.
Правило 1033, офіційно відоме як “Остаточне правило про права на особисті фінансові дані”, було опубліковане лише в жовтні минулого року. Воно надавало американцям право вимагати від своїх банків передавати фінансову інформацію третім сторонам за власним бажанням. Норма мала сприяти конкуренції у фінансовій сфері та розвитку фінтех-сервісів, однак викликала потужний опір з боку традиційної банківської індустрії.
Великі банки активно лобіювали скасування цього правила, посилаючись на ризики витоку даних та потенційну відповідальність за кібератаки. Вони також намагалися отримати право стягувати плату за надання доступу до інформації клієнтів.
Виконавча директорка Асоціації фінансових технологій Пенні Лі різко розкритикувала рішення регулятора. “Скасування правила 1033 — це подарунок банкам Волл-стріт, які намагаються обмежити конкуренцію та відрізати американців від цифрових фінансових послуг. Американці повинні мати право контролювати своє фінансове життя, а не найбільші банки країни”, — заявила вона.
Раніше Палата представників США підтримала рішення Сенату скасувати правило Бюро з фінансового захисту споживачів (CFPB), яке мало б надати регулятору повноваження нагляду за технологічними гігантами. Під дію правила підпадали Apple, Google, Amazon, PayPal, Venmo, Block та Zelle, що пропонують цифрові платіжні додатки та гаманці.