Уряд Великої Британії остаточно продав свою частку в NatWest Group (раніше Royal Bank of Scotland), завершивши період майже 17-річного державного володіння банком. Продаж залишкових акцій став символічним завершенням епохи фінансової кризи 2008 року, коли британська держава втрутилась, щоб врятувати один із найбільших банків світу від краху.
Про це пише Економічна правда. Під час кризи 2008–2009 років уряд вклав у порятунок банку NatWest Group £45,5 мільярда, отримавши контрольний пакет на 84,4% акцій. Заходи були необхідні для стабілізації фінансової системи, захисту заощаджень мільйонів британців і підтримки бізнесу. На той момент RBS мав понад 40 мільйонів клієнтів і працював у понад 50 країнах.
Повернення банку до повної приватної власності відбувалося поступово: з 2015 року уряд у кілька етапів продавав свою частку. Завершальний транш акцій був реалізований 30 травня 2025 року. Загалом тільки торговий план продажу приніс до бюджету понад £13,2 мільярда.
Сумарно за весь період країна повернула £35 мільярдів у вигляді дивідендів, комісій та доходів від продажу акцій. Хоча це менше за початкові вкладення, у британському уряді зазначають, що альтернативою була б фінансова катастрофа із набагато більшими втратами для економіки та суспільства.
Нагадаємо – платіжний гігант Visa запустив у Великій Британії нову послугу прямих банківських переказів під назвою Visa A2A (account-to-account). Сервіс дозволяє здійснювати платежі без використання карток — безпосередньо з банківського рахунку на банківський рахунок.