Аналітики Банку міжнародних розрахунків (BIS) виявили значні розбіжності в підходах різних юрисдикцій до регулювання стейблкоїнів, що може призвести до уповільнення використання активу в міжнародній фінансовій системі. На їхню думку, для інтеграції стейблкоїнів у міжнародну фінансову систему необхідний стандартизований підхід до їх регулювання.
Як зазначається у релізі BIS, хоча стейблкоїни можуть принести певні вигоди, вони також створюють значні ризики. Багато заявлених переваг все ще залишаються теоретичними. Мали місце випадки втрати прив’язки стейблкоїнами, а іноді й повного краху, підриваючи обіцяну стабільність. Занепокоєння також викликає їх роль у незаконній діяльності та потенційна загроза фінансовій стабільності.
Регуляторні підходи в багатьох юрисдикціях висувають схожі ключові вимоги до емітентів стейблкоїнів. Переважають дві моделі авторизації, що дозволяють випуск стейблкоїнів або банками та небанківськими фінустановами, або новим типом фінансових організацій зі спеціальною криптоліцензією. Емітенти загалом повинні тримати резерви на сегрегованих рахунках, рівні вартості випущених стейблкоїнів. Регулювання акцентує на пруденційних, управлінських вимогах, менеджменті ризиків, протидії відмиванню коштів, вимогах до розкриття інформації.
Водночас існують істотні відмінності у термінології для визначення охоплених стейблкоїнів, специфіці регулятивного режиму щодо резервів, сегрегації та зберігання. Попри спільні очікування щодо політики викупу, характер вимог власників стейблкоїнів та ставлення до комісій за викуп різняться в різних юрисдикціях.
Очікується, що з поширенням стейблкоїнів запобігання регуляторній фрагментації та досягнення гармонійного співіснування різних типів цифрових активів набуватиме більшого значення. Органи влади стоять перед викликом створення регуляторної бази, яка б заохочувала інновації та водночас пом’якшувала ризики.
Тому в міру розвитку ринків стейблкоїнів міжнародна співпраця називається вирішальною для формування ефективного та послідовного регуляторного середовища. Сумісність стейблкоїнів з іншими цифровими активами, як-от з цифровими валютами центральних банків (CBDC) та токенізованими депозитами, сприятиме інтеграції стейблкоїнів у глобальну фінансову систему.