Найбільші банки та фінтех-компанії світу активно розробляють власні стейблкоїни. Новий тренд обумовлений очікуванням, що криптовалюти кардинально змінять ринок транскордонних платежів, пише PYMNTS, посилаючись на Financial Times.
Bank of America нещодавно заявив про розгляд можливості випуску власного цифрового активу, приєднавшись до таких компаній як PayPal, Stripe та Revolut. За даними FT, ця тенденція розвивається завдяки зростаючому прийняттю стейблкоїнів регуляторами по всьому світу.
“Це схоже на продаж лопат під час золотої лихоманки стейблкоїнів”, — зазначив співзасновник фінтех-консалтингової компанії Саймон Тейлор. “Інша рушійна сила — реальні обсяги. Засновники хочуть отримати свою частку, оскільки знають, що регулювання стейблкоїнів прийде, і всі ці фактори поєднуються разом”,— додав він.
Історично стейблкоїни використовувалися для переказу грошей між різними криптовалютами, але зараз вони стають популярною альтернативою місцевим банкам для платежів на ринках, що розвиваються. Стейблкоїни надають користувачам переваги криптовалют, такі як швидкі транзакції та транскордонна передача, але без волатильності.
Зауважимо – згідно з даними Chainalysis, стейблкоїни використовуються у 63% незаконних криптотранзакцій, витіснивши біткоїн як інструмент для кримінальної діяльності, включаючи відмивання викрадених грошей та обхід санкцій. Тому, попри ринкові досягнення, залишаються ризики для критично важливих секторів безпеки, таких як фінансові послуги.
Нагадаємо, що 62% банків готові співпрацювати з фінтех-компаніями для вдосконалення транскордонних платежів. Цифрові гаманці дозволяють суттєво знизити витрати на міжнародні транзакції, прискорити розрахунки з постачальниками та клієнтами.