Соціологічне опитування щодо довіри українців до соціальних інститутів, що проводилося Центром Разумкова у червні, продемонструвало продовження падіння довіри населення до Національного банку. Баланс довіри-недовіри (відсоток респондентів, що заявили про довіру, мінус відсоток, що зазначили про недовіру) до НБУ скоротився до 5,7 відсоткового пункту.
Як зазначається у релізі результатів соціологічного опитування, в якому взяло участь дві тисячі громадян, у червні вже менше половини, 48,1% респондентів цьогоріч повідомили про повну та часткову довіру до НБУ. Три місяці тому кількість таких респондентів становила 52,1%.
Кількість респондентів, яким було важко відповісти на питання щодо довіри до Нацбанку, зменшилася до 9,4% проти березневих 11,9%. Водночас про повну недовіру та часткову недовіру до українського центрального банку заявили 36,1% опитуваних проти 29,2% торік.
Востаннє на такому низькому рівні довіра до регулятора знаходилася у вересні 2023 року, на рівні 4 в.п., після чого зростала впродовж пів року — у березні різниця між відсотком довіри та відсотком недовіри складала 16 в.п. Проте нині за три місяці баланс довіри-недовіри до регулятора скоротився на 10,3 в.п.
Аналогічну динаміку показав баланс довіри-недовіри українців до комерційних банків, який знаходиться у від’ємних значеннях (загалом більший відсоток недовіряє, ніж довіряє). За три місяці частка опитуваних, які зневірилися в комерційних банках, склала 10,8 в.п. — баланс скоротився до -28,8 в.п. з -18 в.п.
Нині 57,8% респондентів заявляють, що повністю або частково не довіряють комерційним банкам (у березні було 51,1%), та лише 29% повністю чи частково довіряють банкам (було 33,1%). Також до 13,2% впала частка респондентів, яким було важко відповісти на питання щодо довіри до банків (було 15,9%).