Аудиторські компанії Nethermind і Least Authority провели два окремих аудити безпеки протоколу Worldcoin. Перевірки, що охоплювали сфери захисту від DDoS-атак, шифрування, керування ключами та цілісності даних виявили низку проблем безпеки протоколу.
Як зазначається на сайті Worldcoin, більшість виявлених уразливостей було вирішено або буде вирішено найближчим часом, за винятком однієї, яка все ще перебуває на стадії оцінки.
Сумарно у механізмах роботи протоколу було виявлено 29 проблемних елементів. Аудитор Nethermind виявив 26 проблем безпеки протоколу, а на етапі перевірки виправили 24 із них. Least Authority виявив три проблеми та представив шість пропозицій, всі з яких вирішили чи збираються вирішити.
Worldcoin, співзасновником якого є Сем Альтман, керівник OpenAI, вперше набув популярності в 2021 році, коли оголосив, що роздаватиме безкоштовні токени всім користувачам, які підтвердять свою людяність, просканувавши свою райдужну оболонку за допомогою спеціального пристрою. На той час Альтман та інші члени команди стверджували, що боти зі штучним інтелектом стануть проблемою, якщо люди не знайдуть способу підтвердити свою людяність, не відмовляючись від своєї конфіденційності.
Згідно з документацією протоколу, пристрій “Орб” створює хеш сканування райдужної оболонки ока користувача, не зберігаючи копію сканування.
Криптопроект Worldcoin був запущений для широкої публіки 24 липня, надавши клієнтам можливість сканувати свою райдужну оболонку у 20 країнах та отримати 25 Worlcoins (WLD) – нативний токен проекту, після майже двох років розробки та бета-тестування. Але критика на його адресу вибухнула майже одразу.
Криптовалютна спільнота розділилася в оцінках з приводу запуску проекту; деякі учасники побачили в ньому початок антиутопічного майбутнього, в якому буде усунуто конфіденційність, а інші навпаки, бачать у цьому необхідний крок захисту людей від шкідливих наслідків розповсюдження ШІ.
Проект дебютував після 2 мільйонів попередніх реєстрацій, але інтерес користувачів згас після фактичного запуску. Того дня користувачі здавалися зацікавленими, а в Гонконгу було зафіксовано найбільшу кількість реєстрацій.