Тисячі людей вишикувалися в черги на сканування очей, щоб отримати World ID — те, що в рамках проєкту Worldcoin називають “глобальним цифровим паспортом”, для отримання токенів проєкту Worldcoin як винагороди. Кількість активних учасників перевищила 2 млн.
Як зазначає Reuters, люди сканують райдужну оболонку очей, щоб безплатно отримати 25 токенів WLD з поточною вартістю в близько $55 і цифрове посвідчення особи.
Точки, де можна зробити це, відкрилися в багатьох країнах, включно з Японією, Індією та Великою Британією, де відзначається найбільший ажіотаж. У Токіо вже утворилася велика черга на сканування райдужної оболонки ока, щоб отримати 25 WLD.
Учасники зізнаються, що усвідомлюють усі ризики конфіденційності даних. Однак більшості користувачів цікавий розвиток проекту. У розмові з журналістами користувачі заявили, що зважили побоювання щодо збору даних та свою цікавість до проекту.
“Існує ризик, коли компанія збирає дані ваших власних очей, але мені подобається стежити за останніми криптопроектами. Я був трохи наляканий, але я зробив це зараз і не можу повернути час тому”, – сказав 33-річний Саекі Сасакі.
Ще один учасник випробувань, 34-річний графічний дизайнер Крістіан, пояснив, що бере участь у проекті, бо він “заінтригований”. Він стежить за розробками в галузі штучного інтелекту та криптовалют, купуючи цифрові активи “просто для задоволення”. 22-річний студент-хімік Алі, який вклав частину свого студентського кредиту в криптовалюту, сказав, що за його розрахунками, 25 токенів WLD можуть бути продані за ціною від $70 до $80 за поточними цінами.
Однак і Крістіан, і Алі сказали, що вони не читали політику конфіденційності Worldcoin. У документації йдеться, що дані можуть бути передані субпідрядникам і, можливо, будуть доступні урядам та владі. Водночас у документах йдеться про те, що зараз робляться кроки для зниження ризиків і використовується шифрування для запобігання несанкціонованому доступу.
Інший користувач, 18-річний студент комерційного факультету Суджит, заявив, що не читав дрібний шрифт Worldcoin і не переймається конфіденційністю. Він вкладає кишенькові гроші, які отримує від своєї сім’ї, у криптовалюту, попри те, що те, що відбувається, “досить тривожне”.
Електронний інформаційний центр конфіденційності США вважає те, що відбувається “потенційним кошмаром конфіденційності”. Таку ж думку дотримується і британська група компаній Big Brother Watch.
Криптопроект Worldcoin був запущений для публіки 24 липня, надавши клієнтам можливість сканувати свою райдужну оболонку у певних місцях у 20 країнах та отримати 25 Worlcoins (WLD) – нативний токен проекту.
Проект дебютував після 2 мільйонів попередніх реєстрацій, але інтерес згас після фактичного запуску. Того дня користувачі здавалися зацікавленими, а в Гонконгу було зафіксовано найбільшу кількість реєстрацій.