Американський необанк Mercury оголосив про припинення підтримки рахунків компаній, засновники яких мають паспорти певних країн, включаючи Україну. До цього списку також увійшли білорусь, Куба, Іран, Північна Корея, росія, Сирія та Венесуела.
Як зазначив Ярослав Ажнюк, співзасновник української ІТ-компанії Petcube, це не перший випадок, коли американська фінансова система створює труднощі для українців. Раніше цього року у нього виникли проблеми з переказом грошей до України з рахунку в Chase. Також у січні 2021 року фінансовий сервіс Robinhood перестав відкриватися з українських IP-адрес.
Інші користувачі у коментарях до допису повідомляють про подібні проблеми з іншими фінансовими сервісами. Зокрема, згадуються випадки блокування переказів через TransferWise для клієнтів з Херсонської та Запорізької областей, блокування українців у сервісі VSCO, додавання України до списку заборонених країн і звільнення всіх українських розробників з боку “цілого списку великих імен” ІТ-компаній тощо.
Згідно з повідомленням, українські власники рахунків Mercury матимуть повний доступ до своїх акаунтів до 6 серпня 2024 року. Після цієї дати доступ буде обмежено, залишаючи лише можливість завершити виплати коштів. Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.
Mercury пояснює своє рішення санкціями та наявністю тимчасово окупованих територій. Водночас рахунки підприємців з українським паспортом, які проживають у США, блокуватися не будуть.
“Ми завжди дозволяли (і продовжуємо дозволяти) використовувати Mercury клієнтам з українським паспортом, які проживають у США — ми просто не можемо сьогодні підтримувати компанії, засновники яких проживають в Україні”, – йдеться у відповіді Mercury на пост Ажнюка в LinkedIn.
Mercury пояснює, що хоча Україна не перебуває під всеохоплюючими санкціями, декілька регіонів України санкціоновані. Раніше банк застосовував регіональний підхід, щоб підтримувати якомога більше клієнтів в Україні, але забезпечення цієї політики при дотриманні суворих стандартів відповідності стало все складнішим.