Сотні тисяч жителів азійського регіону потрапили в рабство до злочинних угруповань, які змушують їх займатися криптовалютним шахрайством. Урядам країн Південно-Східної Азії порадили вжити заходів щодо забезпечення прав людини у відповідь на зростальні масштаби работоргівлі, пов’язаної з інтернет-шахрайством.
Як зазначає Protos, посилаючись на доповідь Організації Об’єднаних Націй, там закликають до “цілісного підходу” до цієї проблеми, що передбачає співпрацю банків і криптовалютних бірж з дотриманням міжнародних стандартів у сфері прав людини, щоб перешкодити злочинцям конвертувати незаконну криптовалюту у фіатну валюту.
У Камбоджі кілька тисяч працівників виманили із сусідніх азійських країн через шахрайську рекламу у соціальних мережах, а потім вони потрапили в полон. Після прибуття у них забирають паспорти та змушують працювати, обманюючи користувачів мережі.
Незаконна торгівля посилилася, коли злочинні угруповання з Китаю почали перебиратися до менш регульованих країн на тлі ізоляції через коронавірус. Завдяки зростанню використання інтернету в цих регіонах криптовалютне шахрайство почало приносити мільярди доларів.
Імовірно, близько 120 000 людей у М’янмі, 100 000 осіб у Камбоджі та десятки тисяч людей в інших країнах південно-східного регіону стають жертвами работоргівлі. У цьому уряд часто розглядає їх як злочинців. Це означає, що при спробі втекти вони можуть зіткнутися з судовим переслідуванням або штрафами з імміграції з боку влади.