Венчурна фірма Plural, створена засновниками Wise і Skype, зібрала $436 млн для нового фонду підтримки технологічних стартапів у Європі, який має намір конкурувати з такими фондами, як Atomico, Balderton Capital і Creandum.
Як зазначає CNBC, другий для Plural фонд з’явився всього за 18 місяців після того, як венчурна фірма зібрала перший на суму в €250 млн.
Засновники венчурної фірми — співзасновник фінтех-фірми Wise Таавет Гінрікус, співзасновник сервісу пошуку концертів Songkick Ян Хогарт, співзасновник комунікаційної платформи Skype Стен Тамківі та колишній генеральний директор Bigpoint Games Галед Геліоуі.
Хінрікус сказав CNBC, що Plural може стати кращим партнером для стартапів у Європі, ніж більшість фондів венчурного капіталу, враховуючи, що його заснували справжні “пошрамовані” підприємці. За його словами, лише близько 8% венчурних інвесторів у Європі – колишні засновники підприємств (у США таких, для порівняння 60%).
Plural зібрав гроші від партнерів з обмеженою відповідальністю, включно з британськими та американськими університетськими фондами, стратегічними сімейними офісами в Європі та Сполучених Штатах. Фірма заявила, що перевищила власну мету зі збору коштів, попри те, що перебувала в “складних умовах”.
Фірма планує інвестувати зі швидкістю двох-трьох інвестицій на капіталовкладника на рік. У фірми всього п’ять партнерів, яких вона називає “непрацездатними”, оскільки вони не готові приєднатися до фірми венчурного капіталу або бути працевлаштованими у стартапі. Кожен із партнерів є активним бізнес-ангелом.
Plural здійснила загалом 27 інвестицій, підтримуючи, зокрема, юридичну компанію зі штучного інтелекту Robin AI, розробника термоядерної електростанції Proxima Fusion і платформу для розробки ліків Sano Genetics. Найбільшими секторами за обсягом інвестицій є ШІ (31%), передові технології (16%), клімат та енергетика (14%).
Запуск нового фонду Plural доповнює хвилю активності стартапів, яка відбувається в Європі в останнє десятиліття або близько того. Згідно зі звітом компанії венчурного капіталу Accel, компанії-єдинороги (вартістю понад $1 мільярд) часто слугують каталізаторами для створення стартапів – причому 1451 новий стартап заснували колишні співробітники європейських та ізраїльських єдинорогів.