Інвестори вивели з криптовалютної біржі Binance близько $956 млн за добу після того, як її керівник Чанпен Чжао пішов у відставку і разом із компанією визнав себе винним у рамках врегулювання справи про відмивання грошей. Водночас відтік вважається невеликий у порівнянні з активами на суму понад $65 млрд, які залишаються на Binance.
Як зазначає Reuters, угода щодо врегулювання справи навряд чи покладе край юридичним проблемам біржі в США, оскільки звинувачення Комісії з цінних паперів та бірж у тому, що Binance порушила закони США про цінні папери, досі не вирішені. Цивільний судовий процес з SEC, як і раніше, викликає занепокоєння у біржі, що, ймовірно, призведе до подальших штрафів.
У США криптобіржу Binance звинувачують у тому, що вона використовувалася для фінансування тероризму, відмивання грошей та іншої нелегальної діяльності, яка дозволила здійснювати операції ХАМАС, ІДІЛ, іншим терористичним організаціям та жителям підсанкційних юрисдикцій.
Раніше стало відомо, що менеджмент Binance уклав угоду з владою Сполучених Штатів. Чанпен Чжао погодився піти у відставку, виплатити штраф у розмірі $50 мільйонів, а його компанія – виплатити $4,3 мільярда компенсації за порушення цілої серії законів.
Новим гендиректором Binance став Річард Тенг, який обіймав посаду глави напряму регіональних ринків.
Чжао визнав провину в “нездатності компанії підтримувати ефективну програму по боротьбі з відмиванням грошей” у рамках американських законів. Він планує як акціонер і колишній гендиректор залишатися доступним для команди криптобіржі, щоб консультувати її в разі потреби, відповідно до рамок угоди з владою США.
Проте Чжао підкреслив, що американські агентства не стверджують, що Binance привласнив будь-які кошти користувачів, а також не стверджують, що Binance займався будь-якими маніпуляціями на ринку.