Банк міжнародних розрахунків (BIS) співпрацює з Європейським центральним банком (ЄЦБ) та Німецьким федеральним банком, щоб дослідити, як генеративний ШІ може бути застосований для покращення прогнозування інфляції. Про це пише Finextra.
Project Spectrum має на меті отримати дієві висновки з даних про споживчі ціни, які часто є необробленими, великими за обсягом і занадто неструктурованими, щоб обробляти їх вручну. Такі дані потребують значної автоматизації для аналізу результатів. Проєкт досліджує, як штучний інтелект може бути використаний для автоматичної категоризації мільярдів індивідуальних описів товарів і спостережень за цінами.
У BIS сподіваються покращити прогнозування інфляції в майбутньому. У початкових експериментах алгоритми зіставлятимуть дані з набору щоденних цінових даних Європейського центрального банку з глобально стандартизованими категоріями витрат домогосподарств.
Розроблені алгоритми та ідеї можуть бути застосовані за межами Європи: навчальний набір даних охоплює глобальні роздрібні мережі та багато європейських мов, а LLM дозволяє екстраполювати результати навіть на мови, які не включені до навчального набору даних.
У вересні дослідники BIS оцінили, як ШІ може доповнювати або замінювати людську працю в 711 професійних категоріях з поділом за двома основними критеріями: важливістю та рівнем когнітивних навичок, необхідних для виконання роботи.