Європейська комісія презентувала “План дій зі створення континенту штучного інтелекту”, спрямований на посилення конкурентоспроможності Європейського Союзу у сфері ШІ порівняно зі США та Китаєм. Згідно з заявою, оприлюдненою 9 квітня, план передбачає перетворення “потужних традиційних галузей Європи та її виняткового кадрового потенціалу на двигуни інновацій та прискорення розвитку ШІ”.
Про це інформує CNBC. Серед ключових заходів: створення мережі фабрик ШІ та гігафабрик – великі об’єкти з найсучаснішими чипами, необхідними для навчання та розробки передових моделей штучного інтелекту. Також планується відкриття спеціалізованих лабораторій, що сприятимуть покращенню доступу стартапів до якісних даних для навчання моделей.
Важливою складовою плану є створення нової Служби підтримки із Закону про ШІ, яка допомагатиме європейським компаніям відповідати вимогам знакового законодавства ЄС у сфері штучного інтелекту.
За словами Єврокомісії, “Закон про ШІ підвищує довіру громадян до технологій і надає інвесторам та підприємцям правову визначеність, необхідну для масштабування та впровадження ШІ по всій Європі”.
План ЄС з’являється на тлі критики з боку технологічних лідерів, які стверджують, що європейські правила щодо ШІ, оподаткування та інших аспектів перешкоджають інноваціям і ускладнюють діяльність стартапів у регіоні. Зокрема, Закон про ШІ, який регулює використання технологій залежно від рівня ризику для суспільства, викликав занепокоєння у компаній-розробників так званих “базових” моделей, таких як OpenAI та французький стартап Mistral.
Нагадаємо – у лютому ЄС розпочав амбітний проєкт OpenEuroLLM для створення власних великих мовних моделей, прагнучи зменшити залежність від американських та китайських технологічних гігантів. До альянсу вже приєдналися понад 20 провідних європейських дослідницьких установ, компаній та обчислювальних центрів.