Законодавці Європейського Союзу оприлюднили амбітні плани, щодо нарощування виробництва напівпровідників. Для цього європейцям треба залучити ключових гравців зі США та Азії, адже наразі на континенті немає деяких виробництв та технологій, необхідних для повноцінного розвитку галузі, пише CNBC.
На цьому тижні Європейська комісія оприлюднила закон про мікросхеми, що має убезпечити європейські ланцюги поставок напівпровідників та товарів, що їх використовують, запобігти потенційному дефіциту та заохочувати інвестиції в галузь. Закон ще має ухвалити Європейський парламент, проте наміри виконавчої влади ЄС, як видно з цього документу, доволі чіткі.
Чіпи мають критичне значення для великого переліку продуктів, починаючи зі смартфонів і закінчуючи автомобілями. Наразі у світі відчувається дефіцит мікросхем через недостатні обсяги виробництва, що викликано пандемією COVID-19 та іншими факторами. Ця криза вплинула на усі галузі промисловості, спричинивши зупинки виробництва та дефіцит продуктів.
«Зіштовхнувшись зі зростаючою геополітичною напруженістю, збільшенням попиту на товари та та можливістю подальших збоїв у ланцюгах поставок, Європа повинна використати свої сильні сторони та запровадити ефективні механізми для досягнення провідних позицій у напівпровідниковій галузі та забезпечення безпеки поставок у глобальному промисловому ланцюгу», — йдеться у заяві Єврокомісії.
Закон має на меті залучення 43 млрд євро інвестицій у європейську напівпровідникову промисловість і допомогти ЄС стати лідером галузі у майбутньому. Зокрема, ЄС хоче до 2030 року збільшити свою частку ринку виробництва мікросхем до 20% (зараз цей показник складає 9%) і виробляти «найдосконаліші та енергоефективні напівпровідники в Європі». Наразі у ЄС немає компаній, що здатні виробляти новітні мікросхеми. Наявні технології дозволяють виготовляти в Європі чіпи по 22-нм техпроцесу, тоді як ключові гравці, такі як як тайванська TSMC і південнокорейська Samsung здатні виготовляти 5-нм мікросхеми.
Провідні країни світу, такі як США, Японія, Південна Корея та Китай продовжують активно інвестувати у напівпровідникову галузь. Зокрема у США виділили $50 млрд на виробництво та дослідження напівпровідників у рамках пакету стимулювання економіки обсягом $2 трлн. Тож для ЄС головним завданням має стати створення привабливих умов для компаній цієї сфери. Європейцям треба переконати Intel, TSMC та Samsung будувати свої заводи в Європі, саме такий підхід допоможе втілити в життя амбітні плани щодо лідерства в галузі.