Компанія Elliptic, яка спеціалізується на блокчейн-аналітиці, оприлюднила звіт “Стан криптозлочинності з використанням штучного інтелекту: Нові типології та тенденції, на які слід звернути увагу”, в якому визначила п’ять основних типологій потенційного використання штучного інтелекту злочинцями у сфері криптовалют. На думку аналітиків, використання ШІ в криптошахрайстві поки що не стало трендом, але зловмисники все частіше застосовують його.
Як зазначається у релізі дослідження, одним зі способів застосування ШІ шахраями є створення deepfake-відео, зображень або голосів для надання більшої переконливості своїм схемам. Відомі випадки використання діпфейк-копій відомих особистостей, таких як Ілон Маск та політичні лідери Сингапуру й Тайваню, для просування фейкових криптоінвестицій.
Ще однією тенденцією є створення “ШІ-пов’язаних” скам-токенів або схем pump-and-dump. Шахраї використовують ажіотаж навколо ШІ для роздування цін на свої токени, а потім розпродають резерви з великим прибутком, обвалюючи ціну та залишаючи жертв ні з чим.
Elliptic також звертає увагу на потенційне використання великих мовних моделей, таких як ChatGPT, для здійснення кібератак. Хоча популярні нині інструменти стають кращими у виявленні зловмисних запитів, у даркнеті з’являються платні сервіси на кшталт HackedGPT та WormGPT, які рекламують “неетичні” можливості для хакерів.
Деякі групи шахраїв намагаються підвищити ефективність циклічного створення шахрайських сайтів за допомогою ШІ, автоматизуючи дизайн інтерфейсів та оптимізацію для пошукових систем. Також розглядається можливість використання ШІ для масштабування послуг з підробки документів та крадіжки особистих даних.
Elliptic наголошує на важливості вимірених кроків з боку зацікавлених сторін для мінімізації шкоди та забезпечення сталого розвитку інноваційних технологій. Компанія прагне залучити партнерів та лідерів галузі до розробки найкращих практик та своєчасних стратегій протидії потенційним загрозам.