Державна венесуельська криптовалюта Petro, створена урядом Ніколаса Мадуро, ймовірно, завершить своє існування в найближчі місяці. У місцевому регуляторі розповіли про розробку плану щодо розрахунку з кредиторами та користувачами криптовалюти.
Як зазначає Bloomberg, посилаючись на слова колишніх працівників Національного управління з криптоактивів та пов’язаної з ними діяльністю Венесуели (Sunacrip), процес ліквідації Petro розпочався у квітні цього року, а нині план Мадуро полягає в поступовому усуненні проєкту.
За їх словами, уряд вже не вірить у саму централізовану криптовалюту, оскільки втратив контроль над технологією. Однією з перешкод перед закриттям проєкту називається потреба у розрахунку з кредиторами та користувачами, серед яких є великі торгівельні мережі.
Водночас припускається, що закриття проєкту є результатом переговорів між урядами Венесуели та США. Останні ввели санкції проти проєкту Petro в 2018 році, назвавши криптовалюту інструментом для ухилення від санкцій. Імовірно, уряд Мадуро використовує його демонтаж як знак у діалозі.
У травні мережа Petro зіткнулася з простоями через незрозумілі технічні труднощі на тлі нещодавнього арешту глави крипторегулятора через імовірну корупцію. Наразі, як зазначає видання, проєкт відновив роботу, хоч і знаходиться у процесі закриття.
Криптотокен Petro був запущений урядом Венесуели у 2018 році. Влада позиціонувала його як криптовалюту забезпечену запасами нафти, бензину, золота та алмазів Венесуели.
Хоч криптовалюта теоретично підтримується природними ресурсами країни, по суті Petro був створений як токен на основі відкритої та безкоштовної платформи блокчейна Ethereum. Він використовується поряд з офіційною валютою країни, боліваром, що, за очікуваннями влади, мало б позитивно впливати на гіперінфляційну економіку.
Варто зазначити, що венесуельський крипторегулятор Sunacrip нині знаходиться під тимчасовим стороннім управлінням після того, як його колишнього голову звільнили через підозру у багатомільярдній корупційній схемі з використанням криптовалют.
У березні президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про реорганізацію регулятора криптоактивів: звільнив його голову Хоселіта Раміреса та значну частину керівного персоналу установи.
Нині органом керує рада з реструктуризації, але додаткової інформації чи конкретних пояснень щодо реорганізації не надається. Адміністрація Мадуро пояснила, що цей крок робиться для захисту криптоінвесторів від негативних наслідків економічних санкцій.
Рамірес, який керував регулятором з моменту його заснування в 2018 році, був затриманий 17 березня та звинувачується місцевими ЗМІ в корупції.
Рамірес був заарештований Національною антикорупційною поліцією після видачі запиту на судове провадження проти “низки громадян, які могли бути причетними до серйозних актів адміністративної корупції та розкрадання коштів”.
Últimas Noticias пояснює, що влада Венесуели розслідує корупційну схему, через яку уряд не отримав на свої офіційні рахунки $3 млрд від продажу венесуельської нафти.
Також Рамірес зараз розшукується владою США. Поряд з іншими високопосадовцями Венесуели, включаючи президента Ніколаса Мадуро, його звинувачують в управлінні “наркотерористичним партнерством”. Уряд США пропонує $5 млн за інформацію, яка може призвести до його арешту.