Венчурне фінансування Web3-стартапів знизилося на 76% порівняно з минулим роком, кількість та обсяг великих угод знизилася до мінімуму. Хоч уповільнення венчурного капіталу спостерігається у всіх секторах, проте сфера Web3 постраждала найбільше — зараз інвестори все частіше йдуть у сферу штучного інтелекту або традиційний фінансовий сектор.
Як зазначається у дослідженні Crunchbase, у другому кварталі цього року стартапи Web3 залучили трохи більше $1,8 млрд у 322 угодах. Таким чином, спостерігається скорочення фінансування на три чверті в порівнянні з другим кварталом минулого року, коли стартапи в цьому секторі залучили понад $7,5 млрд.
Термін Web3 був визначений експертами Crunchbase як криптовалютні та блокчейн-стартапи. Дослідники відзначили, що дана індустрія серйозно постраждала від тривалої криптозими. За їхніми словами, фінансування з боку венчурних капіталістів загалом знизилося у всіх секторах.
Експерти виділили три найбільші угоди другого кварталу: швейцарський проект Islamic Coin залучив $200 млн під керівництвом ABO Digital, омнічейн-протокол LayerZero закрив раунд фінансування на $120 млн на чолі з Sequoia, а також стартап Сема Альтмана Worldcoin залучив $115 млн під керівництвом Blockchain Capital.
При цьому в першому півріччі 2022 року стартапи Web3 залучили майже $16 млрд. У першому півріччі цього року інвестиції становили лише $3,6 млрд, знизившись на 78%. Фактично потік угод досяг найнижчого рівня з четвертого кварталу 2020 року, коли кількість угод становила 291 загальну суму $1,1 млрд.
За даними аналітиків, зниження пов’язане з відходом великих інвесторів у сектор штучного інтелекту, який у першій половині цього року залучив $25 млрд. В Crunchbase припускають, що, можливо, нині фіксується “дно ринку інтересу інвесторів до Web3”.
У компанії також зазначили, що скорочення венчурного фінансування відбувалося на тлі зростання біткоїну та інших криптовалют. Однак, на думку аналітиків, поточний ринок відрізняється від бичачої фази 2021 року, коли “у всіх стартапів у світі були гроші”.