Світовий банк оприлюднив нову класифікацію країн за рівнем доходу на 2024-2025 фінансовий рік. Україна разом з Алжиром, Іраном та Монголією були переміщенні з категорії “нижче середнього” до “вище середнього” рівня доходу. Водночас з категорії “вище середнього” до “високого” рівня доходу перейшли Болгарія, Палау та росія. Західний берег ріки Йордан та Газа — єдина територія, що перейшла до нижчої категорії: з “вище середнього” до “нижче середнього” рівня доходу.
Як зазначається у релізі установи, ВВП України зріс на 5,3% у реальному вираженні у 2023 році, після падіння на 28,8% у 2022 році. Водночас номінальний валовий національний дохід (ВНД) на душу населення за методологією Світового банку під назвою “Атлас” збільшився на 18,5%. Зростання відбулося завдяки будівельній галузі (+24,6%) та інвестиціям (+52,9%), що пов’язано з відбудовою країни, та скороченню населення України більш ніж на 15% з початку російського вторгнення.
Група Світового банку розподіляє країни світу на чотири групи за рівнем доходу: низький, нижче середнього, вище середнього та високий. Оцінка оновлюється щороку в липні на основі частки ВНД на душу населення за попередній календарний рік. Показники ВНД виражаються з використанням коефіцієнтів перерахунку, отриманих за методом Атласу.
Класифікація доходів Світового банку має на меті відобразити рівень розвитку країни. Ця класифікація використовується Світовим банком для аналітичних цілей і не впливає безпосередньо на умови фінансування країн.
Значенням для класифікації країни як країни з “низьким доходом” встановлене на рівні менше або дорівнює $1 315. У категорію “нижче середнього” потрапляють країни, де відношення ВНД до населення становить від $1 316 до $4 255. “Вище середнього” дохід, як вважається, мають країни з відповідним показником від $4 256 до $13 205. “Високим доходом” вважається перевищення $13 205.