Кабінет міністрів закриває перелік “Міжнародних спонсорів війни” на вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Користувачів, які відвідуватимуть цю сторінку, чекатиме переадресація на сторінку “Державного реєстру санкцій” від Ради національної безпеки і оборони України.
Як зазначає “Урядовий портал”, такий крок пояснюється необхідністю достовірного та єдиного інформування про офіційний перелік суб’єктів, щодо яких застосовано санкції в Україні.
Рішення про закриття переліку ухвалили на розширеному засіданні, де були присутні Секретар РНБО Олексій Данілов, Голова СБУ Василь Малюк, Генеральний прокурор Андрій Костін, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик. Також у засіданні взяли участь посли Італії, Японії, Австрії, Франції, Угорщини, Туреччини, тимчасово повірені у справах посольств США, Бельгії, Фінляндії, Греції та представництва ЄС в Україні. Також були представники посольств Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Канади, Німеччини та КНР.
В МЗС повідомили про численні звернення представників дипломатичного корпусу країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування списку “Міжнародних спонсорів війни”. Та, відповідно, негативний вплив цього списку на ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії.
Крім того, Мін’юст наголоcив на неприйнятності поширення від імені держави такої інформації без врегулювання питань на законодавчому рівні.
Представниками РНБО серед іншого зазначено, що необхідності в додаткових інституціях щодо реалізації державної санкційної політики немає, оскільки вся вичерпна інформація з цього питання включена до Державного реєстру санкцій.
Своєю чергою у НАЗК погодились, що дійсно існує питання подальшого функціонування списку.
Раніше в органі пояснювали, що список “Міжнародних спонсорів війни” на порталі “Війна і санкції” є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброчесності ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії та зменшення фінансової і технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців. Одним з “важелів тиску” платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками та страховими компаніями для оцінки ризиків. Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з країною-агресором.
Після обговорення присутні дійшли висновку, що інформацію з цього списку необхідно передати до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики. Група має опрацювати список, визначити підстави для застосування санкцій до зазначених у ньому суб’єктів та підготувати відповідні пропозиції, які будуть розглянуті на засіданні РНБО.