Український ринок праці в IT-сфері демонструє рекордні показники з початку повномасштабного вторгнення. У січні 2025 року кількість вакансій досягла 6445 позицій, що на 1861 більше, ніж у грудні минулого року.
Як йдеться у дослідженні dou.ua, такого зростання не спостерігалося з лютого 2022 року.
Найбільший попит зберігається у сфері маркетингу, де відкрито 722 вакансії. За ним слідують продажі з 382 позиціями та QA-спеціалісти з 381 вакансією. Особливо помітне зростання спостерігається у військово-технічній галузі (miltech), де кількість вакансій досягла історичного максимуму – 312 позицій.
Також на ринку спостерігається підвищення конкуренції. У січні зафіксовано рекордну кількість кандидатів – 20,4 тисячі осіб, які надіслали 124 тисячі відгуків на вакансії. Середня кількість відгуків на одну позицію зросла до 26,6.
Найбільша конкуренція спостерігається серед фронтенд-розробників, де на одну вакансію припадає в середньому 94,6 відгука. Друге місце за рівнем конкуренції посідають QA-спеціалісти з показником 70,7 відгука на позицію.
Деякі категорії, такі як архітектори, дизайнери, продукт-менеджери та спеціалісти з підтримки, вперше після початку війни досягли довоєнного рівня попиту. Проте кількість вакансій для розробників та тестувальників все ще залишається нижчою за показники трирічної давнини.
Нагадаємо – IT-сектор є найбільшим експортером послуг в Україні: від загального обсягу послуг комп’ютерні послуги складають 38%. За даними нового дослідження Львівського ІТ Кластера, офіційно в Україні працює 2118 ІТ-компаній. 47% — аутсорсингові, 3% — аутстафінгові, 31% — продуктові, а решта змішані.