Львівський ІТ Кластер опублікував нове дослідження “Стійкість як нова реальність” про стан та перспективи ІТ-індустрії в Україні під час війни. Отримані дані дозволяють зрозуміти актуальну ситуацію на техноринку та дають прогноз на майбутній рік.
Як йдеться у дослідженні, технологічна галузь залишається однією з ключових в українській економіці та забезпечує значні валютні надходження. ІТ-сектор – найбільший експортер послуг в Україні: від загального обсягу послуг комп’ютерні послуги складають 38%.
Офіційно в Україні працює 2118 ІТ-компаній. 47% — аутсорсингові, 3% — аутстафінгові, 31% — продуктові, а решта змішані.
В Україні найбільше IT-фахівців у віковій категорії від 26 до 35 років. Кількість ІТ-спеціалістів до 25 років зменшується, а середній вік фахівця зріс до 31,5 років.
“Ми завжди працювали над спрощенням умов для сфери в Україні. Зараз мета Мінцифри — побудувати найзручнішу державу для громадян і технологічного бізнесу. Більш ніж половина ІТ-фахівців позитивно оцінюють вплив Дія.Сіty. До речі, за 2024 рік їх частка зросла на 10%, це класний результат”, – наголосив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Українські техкомпанії продовжують відкривати нові офіси, але частіше за кордоном. Найпопулярніший вибір нової локації — Польща. 6% СЕО планують закрити офіс в Україні.
97% IT-компаній фінансово підтримують проєкти, які наближають перемогу. 67,6% мають у штаті мобілізованих спеціалістів.