Український експорт ІТ-послуг у 2024 році скоротився на 4,2% порівняно з попереднім роком і склав $6,45 млрд. Галузь демонструє зниження вже другий рік поспіль, хоча його темпи сповільнилися порівняно з 8,5% падіння у 2023 році.
Про це йдеться у новому дослідженні dou.ua. Найбільшим споживачем українських ІТ-послуг залишаються США, забезпечуючи 37,2% всього експорту галузі, хоча їх частка зменшилася порівняно з 39,8% у 2023 році. До п’ятірки найбільших партнерів також входять Велика Британія, Мальта, Кіпр та Ізраїль.
Найкращі показники експорту були зафіксовані у грудні ($617 мільйонів), а найгірші – у серпні ($507 мільйонів). Щомісячний обсяг експорту протягом року коливався у межах $500-$600 мільйонів.
Експерти прогнозують, що у 2025 році галузь може продовжити падіння. За оптимістичним сценарієм воно складе 1,5%, за песимістичним – щонайменше 4%.
“93% українських ІТ-компаній працюють на зовнішній ринок. Тож нашій галузі складно конкурувати з іншими світовими технохабами, де немає воєнних ризиків”, – пояснила керівниця команди досліджень Львівського ІТ Кластера Ярина Возняк.
Попри падіння, технологічна галузь залишається однією з ключових в українській економіці та забезпечує значні валютні надходження. ІТ-сектор – найбільший експортер послуг в Україні: від загального обсягу послуг комп’ютерні послуги складають 38%.