Згідно з останнім опитуванням Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, 57% українських підприємств визначають нестачу робочої сили як основну перешкоду для ведення бізнесу. Попри те, що проблема залишається гострою, спостерігається позитивна динаміка – показник знизився на 8 відсоткових пунктів порівняно з попереднім місяцем, пише Економічна правда.
“Це вже не випадковість, а певне покращення ситуації”, – прокоментував старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел. Він зазначив, що такий рівень є найнижчим з жовтня минулого року. Водночас дослідження показало, що підприємствам все ще складно знаходити працівників: як кваліфікованих (47,8%, +1,8 в.п.), так і некваліфікованих (36,3%, +0,2 в.п.).
На другому місці серед проблем для бізнесу залишається небезпека роботи під час війни – на це вказали 54% опитаних (зростання на 1 в.п.). Натомість підприємці стали рідше нарікати на зростання цін на сировину та матеріали (43%, -5 в.п.) та зменшення попиту на їхню продукцію (28%, -4 в.п.).
Особливого прогресу досягнуто в питанні електропостачання. За словами експерта ІЕД, відключення електроенергії для бізнесу майже припинилися. Проблему перебоїв з електро-, водо- або теплопостачанням згадали лише 6% респондентів – це мінімальний показник із вересня 2022 року.
Нагадаємо – жінки становлять 82% від загальної кількості безробітних в Україні, повідомили у Державній службі зайнятості. Фахівці пояснюють таку значну гендерну диспропорцію переважно наслідками воєнного стану та мобілізації в країні.