Жінки становлять 82% від загальної кількості безробітних в Україні – такі результати дослідження “Зареєстроване безробіття в Україні”, проведеного Державною службою зайнятості спільно з Helvetas Swiss Intercooperation. Фахівці пояснюють таку значну гендерну диспропорцію переважно наслідками воєнного стану та мобілізації в країні, пише Інтерфакс-Україна.
Результати дослідження демонструють високий освітній рівень безробітних: понад 31% мають вищу освіту, а 31,4% – професійно-технічну. Особливо високий показник осіб з вищою освітою фіксується у Києві – 69,3%. Найбільша частка безробітних припадає на осіб віком 36-54 роки, тоді як молодь віком 18-25 років складає лише 6,4%.
Найчисельнішими професійними групами серед опитаних безробітних виявилися професіонали (29,4%) та фахівці (22,4%), тоді як представники найпростіших професій та сільського господарства становлять мінімальний відсоток (1,4% та 1,1% відповідно).
Серед зареєстрованих безробітних зі спеціальним статусом переважають внутрішньо переміщені особи (24%) та люди з інвалідністю (8%). Найбільше переселенців серед безробітних у Луганській області – понад 90%, що зумовлено окупацією регіону.
Головними причинами втрати роботи учасники опитування назвали особисті обставини (37,7%) та низьку оплату праці (20,7%). При цьому більшість безробітних (78,1%) не готові переїжджати для працевлаштування, пояснюючи це особистими життєвими обставинами (74,1%) та відсутністю житла (32,3%). Основними очікуваннями від нової роботи респонденти назвали високу заробітну плату (59,1%), стабільність та безпеку (51,3%).
Зауважимо – за даними квітневого інфляційного звіту Національного банку України, частка працюючого населення в країні досягла найвищого рівня від початку повномасштабного вторгнення. Результати першого кварталу 2025 року показують помітне зниження рівня безробіття завдяки високому попиту на робочу силу.